Ovska Art Studio zaprasza do wirtualnej galerii twórczości

WITRAŻ – INDYWIDUALNY PROJEKT I REALIZACJA DLA TWOJEGO DOMU, FIRMY, KAWIARNI…

Technika witrażowa wprowadzona przez Tiffany’ego zapoczątkowała nowy etap w tej sztuce dając większe możliwości projektowania i przybliżając ją marzeniom wielu twórców, a tym samym przybliżyła ją wszystkim, którzy chcą magię koloru i światła wprowadzić do wnętrz, w których żyjemy.

Produkuje się szkła witrażowe o bogatej fakturze i kolorystyce, w różnym stopniu przepuszczające światło lub je odbijające. (uroboros, wissmach, spectrum, itp…) Łączenie ich ze szkłem tradycyjnie dmuchanym (– nasza niezwykła huta w Jaśle–) daje wrażenie głębi i przestrzeni. Sposób cięcia szkła może być tutaj bardziej finezyjny, delikatny, szczegółowy. Bez nanoszenia i wypalania dodatkowego rysunku można uzyskać iście malarskie efekty samym doborem kształtu
i koloru szkła. Prekursorem takiego sposobu myślenia w witrażu był Stanisław Wyspiański! (Apollo)

Idąc tym tropem tworzę witraże tak jak obrazy – nie wzory, lecz jednostkowe projekty – dostosowując rysunek łączenia szkła do kompozycji i charakteru każdego pomysłu.

Prezentuję 4 działy prac witrażowych: (przewiń w dół)

1. przeszklenia i obrazy – to wypełnienia otworów drzwiowych lub okiennych, elementy mebli (np. wstawione do kredensu), przepierzenia nieruchome, itp.

Kobieta wg obrazu J.Nowosielskiego – przeszklenie między pokojami
3 rybki – obraz szklany na ścianę

2. oświetlenie – to nastrojowe lampki stojące; oryginalne, jednostkowe wzory lamp do konkretnego wnętrza; lampiony, plafony i świetliki.

3. upominki – to wszelkiego rodzaju małe formy, nadające się na prezent , będące szlachetną ozdobą jako przedmiot użytkowy ( świeczniki, serwetniki, puzderka), lub namiastką większego formatu (zawieszki)

4. współpraca – jest niecodziennym doświadczeniem łączenia wyobraźni i umiejętności w procesie powstawania jednego zamiaru – na każdym etapie, równorzędnie i twórczo.