Ovska Art Studio zaprasza do wirtualnej galerii twórczości

Agnieszka Ziobrowska – Mosak, absolwentka wydziału grafiki ASP w Krakowie.

„Zawsze interesował mnie człowiek – jego głębia i istota. Zajmując się malarstwem, sztuką we wnętrzu czy projektowaniem i realizacją witraży, oraz nauką rysunku, malarstwa i nauką percepcji wizualnej – co kontynuuję do dziś – odkrywałam tajniki rzeczywistości. Prowadziłam autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię i działania twórcze. W swojej pracy korzystałam z dorobku C.G.Junga, z własnej praktyki i doświadczeń z mandalami, symbolami i archetypami, oraz kulturą Indian czy spuścizną kultur europejskich.

Uczestnictwo w 6-letnim polsko-niemieckim treningu interpersonalnym prowadzonym przez dr Harveya Silver Fox Mette, w tradycji Indian Cherokee – otworzyło drogę poszukiwań duchowych oraz zaowocowało pracą wśród i dla ludzi, poprzez autorskie warsztaty wewnętrznej wizji w oparciu o ruch, wyobraźnię i działania twórcze.

Jestem absolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, gdzie doskonaliłam swój warsztat w zakresie malarstwa (w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego), grafiki warsztatowej (w pracowni prof. Andrzeja Pietscha), rysunku (pod okiem Jacka Gaja i  Zbyluta Grzywacza) i filmu animowanego (w pracowni prof. Jerzego Kuci ).

Bezpośrednio po studiach zajmowałam się właśnie tymi dziedzinami. Z biegiem czasu najbliższe mi stało się malarstwo, szczególnie portretowanie ludzi i przyrody, oraz obrazowanie niewidzialnego.

Spełniłam też swoje marzenie o pracy ze światłem zakładając pracownię witraży w technologii Tiffany’ego, gdzie realizowałam własne, niepowtarzalne i jednostkowe projekty oświetlenia i upominków, oraz. wszelkiego rodzaju przeszkleń (okna, drzwi, świetliki, plafony, przepierzenia, dekoracja mebli, itp..)

Zadaniem sztuki wizualnej jest moim zdaniem czynienie niewidzialnego widzialnym, a wszelkie działania artystyczne niosą ze sobą twórcze podejście do życia i uczą radości i piękna. Dzielę się takim doświadczeniem na zajęciach rysunku, malarstwa i innych zdarzeń na pograniczu sztuki, ruchu i kontemplacji.          

WYSTAWY  INDYWIDUALNE:

– Zobacz to co widzę ja – malarstwo – NCK Kraków 1992

– Grafiki – Klub pod Gruszką, Kraków 1993

– Zobacz co nas łączy – malarstwo – Wojewódzki Ośrodek Kultury,  Warszawa 1993

– Portrety – Galeria Bożeny Marki – Warszawa 1993

– Portretowanie duszy – Galeria u Skowronków,  Nowy Sącz 1999

– Ekspozycja portretów w cafe Sukiennice – Kraków 2001

– Jestem kobietą to znaczy kim – malarstwo – Kraków 2005,   Festiwal Progressteron, Centrum Counsellingu Gestalt

– Co to jest mandala? – Galeria Harmonii, Kraków 2006

– Portretowanie Nastrojów – Orfeusz, Kraków 2007

– KOBIECOŚĆ, niejedno ma Imię, niejedną Twarz, wiele Dróg, – Restauracja Biosfeera, Warszawa2010 – QADRANS QLTURY TVP WARSZAWA

– Magia Postaci – Retrospektywa – Galeria Funky 2015 Warszawa

DZIAŁANIA  ARTYSTYCZNE:

malarstwo (portrety, malarstwo ścienne, kwiaty, konie, mandale, wizje dla duszy)

– witraż – projekty autorskie, realizacja przeszkleń i oświetlenia

rysunek, grafika artystyczna, projekty wydawnicze, ilustracje,

lekcje rysunku, warsztaty mandali, zajęcia twórczo – rozwojowe,  art – terapia